סיורים לכולם בהרשמה פתוחה

שלום לכולם! להלן לוח סיורי מאי-יוני 2019

לכל שאלה ופנייה, לתאום סיורים פרטיים וכו' – אנחנו כאן – במייל או בסלולרי

צפריר – 052-8726441
tcorcia@gmail.com
רענן – 052-4670967
raananlv@gmail.com

3/5 - שישי 10:30 - "מי-מה-קיר את הקיר? - סיור אדריכלות בתל אביב"

סיור הפותח אשנב אל שני סגנונות אדריכליים שעיצבו את פניה של העיר: הסגנון האקלקטי של שנות ה- 20 וסגנון ה"באוהאוס" של העיר הלבנה – תל אביב של שנות השלושים. אזורים ובניינים שאנו עוברים על פניהם מעשה שבשגרה, יום יום, יקבלו פתאום צורה חדשה ומשמעות נוספת משנקלף מעליהם את הטיח והפיח ונתבונן אל חלומות בוניהם וכיצד התבטאו בקירות, באריחי בצלאל, במרזבים, במעקות, בכרכובים ועוד ועוד.

מדריך:רענן לוי

מחיר 90 ש"ח לאיש ואישה

33
3/5 - שישי - 14:30 - "האריה והשבלול" - הסיר על אריק איינשטיין

על הדרך והצורה בה שינה אריק את פני המוזיקה בארץ. המקומות, האנשים ו… השירים. השירים של אריק. "זה לא בדיוק געגוע / זה סתם נעים להיזכר…" ובדרך – עוד פיסת תל אביב לא כל כך מטויילת באזור אבן גבירול, ארלוזורוב ועוד. ממסעדת "כתר המזרח" המיתולוגית ועד למשרדי חברת ההפקות "הגר" שהפיקה את "לול", "מציצים" ואת אלבומי המופת כגון: "שבלול", "סע לאט", "בדשא אצל אביגדור" ועוד ועוד… אלבומים ושירים המהווים עד היום אבני דרך קלאסיות במוזיקה הישראלית.
סיור שונה ומרגש המלווה בהשמעת שירים!

מדריך: רענן לוי

מחיר: 90 ש"ח לבת חוה ולבן אדם.

שר בשבילך
4/5 – שבת 11:00 – "בלדה לאישה" – בעקבות משוררות בת"א

סיור העוקב אחר ארבע משוררות – מהגדולות שחיו פעלו ויצרו בנוף התרבות הישראלית ובתל-אביב: לאה גולדברג, יונה וולך, תרצה אתר ורחל בלובשטיין (רחל המשוררת). במהלך הסיור נבדוק את ההקשרים המרתקים בינן לבין עצמן, בין סיפור חייהן ליצירתן ובינן לבין העיר הגדולה וכל זאת בין פינות חבויות וגנים סמויים באזור הבלתי מטויל כמעט שבין כיכר אתרים לכיכר לונדון.

סיור שונה ומרגש המלווה בהשמעת שירים!

מדריך: רענן לוי

מחיר 90 ש"ח לאיש ואישה

dd
17/5 - שישי 10:30 - "תוכיוסי" - סיור בעקבות אברהם חלפי - שחקן. משורר. אדם.

הסיור פותח צוהר אל עולם עולם היצירה המרתק של חלפי כמו גם לעולמה של תל אביב בשנות העשרים והשלושים – תאיטרון ה"אוהל" החבורות הספרותיות הבוהמה העליזה של בתי הקפה, מעונות עובדים הוד שיכון השחקנים באזור ברחובות פרוד, דב הוז, ז'אן ז'ורס ועוד!

מדריך: רענן לוי

מחיר 90 ש"ח לאיש ואישה

acb793e5-76a7-4ebe-b0
18/5 - שבת 10:30 - "האריה והשבלול - הסיור על אריק איינשטיין"

מדריך: רענן לוי.

מחיר 90 ש"ח לאישה ואיש.

יסמין
18/5 - שבת 14:00 - "מיתולוגיות וסיפורי עם" ביפו העתיקה.

סיור חוויתי וקסום, לכל השעות והעונות, ביפו העתיקה – על שלל סיפוריה, כזביה וההיסטוריה המרתקת בת אלפי השנה, נפרשת כמניפה ססגונית בין גן הפסגה  ואנדרומדה, הנמל ונפוליאון, שבט דן ודן בן אמוץ. נלך בסמטאות הקסומות, בינות לצריחי המסגדים והכנסיות, נתבונן אל עבר תל-אביב, ונראה יחדיו ש- "אין כמו יפו בלילות".

מדריך: רענן לוי

מחיר 90 ש"ח לאיש ואישה

ttt
1/6 - שבת 11:00 - "אחוזה ובית" בתל אביב.

ימי ראשיתה של תל אביב כפי שהיו אי-אז ב- 1909. מהקיוסק המיתולוגי, הגרלת המגרשים, המייסד הנשכח – עקיבא אריה-וייס, שדרות רוטשילד ואנדרטת המייסדים. פסיפס צבעוני ומרתק של העיר העברית הראשונה יחד עם אנקדוטות משעשעות ותובנות מפתיעות לצד סוגיות שימור, "מיגדול" (תופעת המגדלים…) והתחדשות.

מדריך: רענן לוי

מחיר 90 ש"ח לאיש ואישה

fgh
1/6 - שבת 14:30 - "סופרים וסיפורים" בנווה צדק.

בנווה צדק של תחילת המאה ה-20 מתרכזים מיטב הכוחות היוצרים והפועלים של הישוב העברי. הסיור משלב בתוכו סיפורים על ומאת אנשי התקופה במקומות בהם חיו יצרו ופעלו. נפגוש את נחום גוטמן הצעיר יחד עם שמואל יוסף ויוסף חיים (עגנון וברנר) בין "מרכז סוזאן דלל" ל"בית רוקח", בין "בית שלוש" ל"בית הסופרים".

מדריך: רענן לוי

מחיר 90 ש"ח לאיש ואישה

0f6fa5