סיורים מיוחדים בתל אביב בהרשמה פתוחה

סופת "כרמל" וסערת "אלפיס", לא הותירו על תל-אביב רושם כביר…

הגשמים והקור מאחורינו ותל-אביב פוקחת עיניים וממצמצת אל השמש הנעימה, שמאירה ומעוררת את רחובותיה ופינותיה אוצרות הסוד. בואו איתנו ותיראו במו-עיניכן/ם…

רוצה ללמוד עוד על מגוון סיורים מיוחדים בתל אביב לקבוצות?

חיפשת אחר מקומות לטייל בתל אביב שיוצאים קצת מחוץ לקופסא? נשמח להשיב על כל שאלה שעשויה להיות לך. לכל שאלה ופנייה, לתאום סיורים מיוחדים בתל אביב בקבוצה קיימת, להזמנת סיורים פרטיים וכו' – אנחנו כאן – במייל או בסלולרי
רענן – 052-4670967
raananlv@gmail.com

צפריר – 052-8726441
tcorcia@gmail.com


האריה והשבלול – הסיור על אריק איינשטיין.

תאריכי סיור: שישי, 18.2.22 13:00, שבת, 5.3.22 10:30

על הדרך והצורה בה שינה אריק את פני המוזיקה בארץ. המקומות, האנשים ו… השירים. השירים של אריק. "זה לא בדיוק געגוע / זה סתם נעים להיזכר…" ובדרך – עוד פיסת תל אביב לא כל כך מטויילת באזור אבן גבירול, ארלוזורוב ועוד. ממסעדת "כתר המזרח" המיתולוגית ועד למשרדי חברת ההפקות "הגר" שהפיקה את "לול", "מציצים" ואת אלבומי המופת כגון: "שבלול", "סע לאט", "בדשא אצל אביגדור" ועוד ועוד… אלבומים ושירים המהווים עד היום אבני דרך קלאסיות במוזיקה הישראלית.
סיור שונה ומרגש המלווה בהשמעת שירים!

מדריך: רענן לוי

מחיר: 100 ש"ח לבת חוה ולבן אדם.

אריק איינשטיין

"בלדה לאישה", בעקבות משוררות בת"א.

תאריכי סיור: שבת, 19.2.22, 10:30, שישי, 4.3.22 10:30

סיור העוקב אחר ארבע משוררות – מהגדולות שחיו פעלו ויצרו בנוף התרבות הישראלית ובתל-אביב: לאה גולדברג, יונה וולך, תרצה אתר ורחל בלובשטיין (רחל המשוררת). במהלך הסיור נבדוק את ההקשרים המרתקים בינן לבין עצמן, בין סיפור חייהן ליצירתן ובינן לבין העיר הגדולה וכל זאת בין פינות חבויות וגנים סמויים באזור הבלתי מטויל כמעט שבין כיכר אתרים לכיכר לונדון.

sds

"אחוזה ובית" – סיור בתל אביב הקטנה

תאריכי סיור: שישי, 25.2.22, 10:30.

האנשים, האירועים והמקומות מאוחרי הקמתה ופריחתה של "אחוזת בית" – העיר העברית הראשונה.

מפסיפס גוטמן לאנדרטת המייסדים, מפסאג' פנסק לקולנוע עדן ומביה"ח פרויד לבתי המשפט נפרוש את ימי ראשיתה של תל אביב כפי שהם מצטיירים ומסופרים ע"י נחום גוטמן ש"י עגנון ואחרים.

מעקיבא אריה וייס לדיזינגוף ואחרים – האנשים המיוחדים שחלקו את החלום והקימו את העיר. על שימור הזיכרון והבתים, על הגרלת המגרשים, בנייניה הראשונים ואתריה המיוחדים של תל אביב.

fds

מיתולוגיות וסיפורי עם ביפו העתיקה

תאריכי סיור: שבת, 12.3.22, 10:30

סיור חוויתי וקסום, לכל השעות והעונות, ביפו העתיקה – על שלל סיפוריה, כזביה וההיסטוריה המרתקת בת אלפי השנה, נפרשת כמניפה ססגונית בין גן הפסגה  ואנדרומדה, הנמל ונפוליאון, שבט דן ודן בן אמוץ. נלך בסמטאות הקסומות, בינות לצריחי המסגדים והכנסיות, נתבונן אל עבר תל-אביב, ונראה יחדיו ש- "אין כמו יפו בלילות".

נעבור בנקודות הבאות: הנמל, רובע האמנים, כנסיית פטרוס, גן הפסגה, הסמטאות, החמאם ועוד.

"תוכיוסי", הסיור על אברהם חלפי.

שישי, 11.3.22, 11:00

הסיור פותח צוהר אל עולם עולם היצירה המרתק של משורר גדול, שחקן ואדם – אברהם חלפי, שעם שיריו נמנים: עטור מצחך, תוכי יוסי, צער לך וצער לי, שיר השיכור, ועוד ועוד.

נפתח גם חלון אל עולמה המרתק של תל אביב בשנות העשרים והשלושים – תיאטרון ה"אוהל", החבורות הספרותיות הבוהמה העליזה של בתי הקפה, מעונות עובדים ושיכון השחקנים ועוד!

be6407bf-79b3-4399-b2b3-7ce1db0a16e7

דילוג לתוכן